Národní 981/17, Staré Město, 110 00 Praha 1

Často kladené otázky (FAQ)

Půjčku můžete využít na cokoliv. Například na: vyplácení exekucí, zástavy, dražby, soudcovského nebo exekutorského zástavního práva, ale také jen z důvodu potřeby rychlých finančních prostředků.

Po obdržení potřebných podkladů a po prohlídce nemovitosti je schválení půjčky do 24 hodin.

Peníze obdržíte nejpozději do tří pracovních dnů.

  • platný OP + druhý doklad totožnosti (ŘP, cestovní pas, rodný list)
  • list vlastnictví (LV) z katastru nemovitostí
  • fotografie nemovitosti: 2x pohled z venku, vnitřní prostory: kuchyň, koupelna a obývací pokoj

Vyřídíme Vám rychlou půjčku bez zbytečných formalit. Dokážeme individuálně posoudit také nedostatky v bankovním či nebankovním registru. Nemovitost po celou dobu splácení zůstává ve vašem vlastnictví.

U půjček a úvěrů se zástavou nemovitosti Vám uděláme odhad nemovitosti zcela ZDARMA.

Cílem naší společnosti je nabídnout klientovi několik způsobů, jak danou situaci vyřešit, a to co nejlépe.

  1. V případě, že Vaše exekuce a případné zástavy nepřesáhnou 40 % tržní hodnoty nemovitosti, zařídíme vyplacení vašich exekucí a případné zástavy. Tím zabráníme prodeji nemovitosti.
  2. V případě, že se exekuce a případné zástavy pohybují do 65 % tržní hodnoty nemovitosti, se snažíme společně s Vámi najít řešení vzniklé situace, a to vyplacením nemovitosti a jejím následným prodejem.

Při tomto postupu získáte vyšší hotovost než v případě dražby. Samotné poplatky jako odměny a poplatky exekutora, odhad nemovitosti, či dražební poplatky jsou velice nákladné a také se započítávají do dluhu.

Pokud máte společné jmění manželů, nebo se jedná o výlučný dluh manžela (najdete ho v exekučním titulu), může exekutor postihnout také vaše společné jmění manželů. Exekutor však nesmí dle stávající judikatury postihnout Vaši mzdu ani obstavit účet.

Pokud se tak stane, podejte u exekutora návrh na částečné zastavení exekuce pro její nepřístupnost.

Mzdu, důchod, některé dávky nebo jiné příjmy (nahrazující odměnu za práci) lze exekucí postihnout pouze částečně, a to v podobě srážek. Jednorázové dávky sociální podpory a příspěvek na bydlení exekuci nepodléhají.

V případě, že Vám exekutor obstaví účet, na který tyto peněžní částky chodí, obraťte se na něj a doložte původ finančních prostředků na daném účtu.

Pokud ani v tomto případě nebudou finance uvolněny podejte u exekutora nejpozději do 15 dnů návrh na částečné zastavení exekuce pro její nepřístupnost. Uveďte a doložte, že je přikázáním pohledávky z účtu postižena mzda nebo jiný příjem, který podle právní úpravy podléhá exekuci pouze ve formě srážek ze mzdy, nebo jí nepodléhají vůbec.

V současné době exekutor nemůže postihnout jednorázové dávky sociální podpory a příspěvek na bydlení. Ostatní dávky sociální podpory lze postihnout pouze částečně, a to v podobě srážek.

Pokud exekutor odebírá dávky jiným než uvedeným způsobem, musíte podat u exekutora návrh na částečné zastavení exekuce. Pokud ani v tomto případě exekutor nevyhoví podejte návrh k soudu, který exekuci nařídil.

Váš majetek je nedotknutelný. Musíte však prokázat, že jej máte ve Vašem osobním vlastnictví.

Věci, které nesmí exekutor povinnému (dlužníkovi) zabavit:

  • Z exekuce jsou vyloučeny věci, které povinný (dlužník) nezbytně potřebuje k uspokojení hmotných potřeb svých a své rodiny.
  • Věci, které potřebuje k plnění svých pracovních povinností, jakož i jiné věci, jejichž prodej by byl v rozporu s morálními pravidly.
  • Zdravotnické potřeby a jiné věci, které povinný (dlužník) nezbytně nutně potřebuje vzhledem k jeho zdravotnímu stavu.
  • Hotovost do dvojnásobku životního minima (vždy na základě aktuálního období).
  • Nelze také postihnout většinu oblečení a oděvů vyjma luxusních věcí. Dále obvyklé vybavení domácnosti, snubní prsteny a jiné předměty podobné povahy.
  • Pokud povinný (dlužník) podniká nesmí mu exekutor zabavit věci, které potřebuje k výkonu své podnikatelské činnosti. Neplatí však pro případ vymáhání pohledávky zajištěné zástavním právem k takovým věcem.

Dojde-li k sepsání takových věcí, může se povinný (dlužník) bránit a to do 15 dnů podáním návrhu na částečné zastavení exekuce u soudního exekutora.

Exekutor sepsal a zabavil věci, které nepatří povinnému (dlužníkovi):
Vlastníci těchto věcí musí podat u soudního exekutora návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu, a to nejpozději do 30 dnů ode dne kdy se o tom dozvěděli.Současně k návrhu musí připojit důkazy o vlastnictví.

Pokud exekutor nevyhoví návrhu, mohou do 30 dnů od doručení rozhodnutí podat žalobu na vyloučení věcí z exekuce u soudu, který exekuci nařídil.

O tom, jak v tomto případě postupovat, by měl vlastníky obeznámit exekutor.
Exekutor nesmí sepsané věci prodat, a to od podání návrhu, případně také po dobu řízení o vylučovací žalobě.

V případě soudního výkonu rozhodnutí podejte rovnou vylučovací žalobu u soudu.